משרד אדריכלות ועיצוב פנים – איך תדעו שבחרתם את המשרד הנכון?
משרד אדריכלות ועיצוב פנים – איך תדעו שבחרתם את המשרד הנכון?

משרד אדריכלות ועיצוב פנים – איך תדעו שבחרתם את המשרד הנכון?

חושבים להתחיל בקרוב פרויקט של תכנון ועיצוב הבית שלכם? קחו בחשבון שהדבר מצריך תכנון וגם חשיבה נכונה. אז ממש לפני שאתם ממנים אדריכל שיהיה אחראי על הפרויקט ויסייע לכם בהגשמת החלום שלכם, אנו ממליצים לכם לקרוא את המדריך שלנו.

הכתבה בשיתוף עם שירי פרץ משרד אדריכלות העוסקים בתכנון אדריכלות ציבורית ופרטית.

משרד אדריכלות ועיצוב פנים – איזה שירותים הוא מספק?

השירותים הם תכנון אדריכלי, תוספות בנייה למבנים קיימים, עיצוב פנים לנכסים שעתידים לעבור שיפוץ, עיצוב פנים לנכסים חדשים ועוד.

מתי תצטרכו להיעזר בשירותי משרד אדריכלות ועיצוב פנים?

את ההתקשרות עם המשרד, מומלץ להתחיל עוד בשלב הכנת התוכניות הראשונית וכמובן בשלב בו אתם מגבשים את הקונספט שלכם. אין ספק שהשלב הראשון הוא משמעותי להמשך הפרויקט וזאת כי מדובר על תהליך שדורש חשיבה מעמיקה, יצירתיות, פתיחות לשינויים וכמובן הבנה מלאה של רצון הלקוחות.

למעשה, מה שצריך לעמוד לנגד עיני המשרד, הוא החלום של הלקוח. על מנת שיהיה אפשר להגשים את החלום בהצלחה, יש לבדוק את הטופוגרפיה וכמובן את האופציה למיקסום הנוף וכל זאת תוך התחשבות במרחב הסביבתי שיש באזור.

כמו כן, המשרד גם ילווה את הלקוח, אחרי שנגמר שלב התכנון וגיבוש הקונספט וכמו כן ילווה אותה גם במהלך כל שלבי הביצוע הנוספים של הפרויקט.

האם יש הבדל בין אדריכל למעצב פנים?

בהחלט. ההבדל הוא בהכשרה המקצועית שיש לכל אחד מאנשי המקצוע הללו. על מנת להיות אדריכל, יש להשלים לימודים אקדמיים של 5 שנים. לאחר מכן, יש גם להמשיך להתמחות מקצועית ובסוף יש לעבור את מבחן ההסמכה. מעצב פנים לא נדרש לעבור את אותו המסלול של האדריכל ובוודאי הוא אינו נושא תעודת הסמכה. למעשה, מעצב הפנים נמדד על פי הביצועים שלו בשטח.

דבר נוסף שחשוב להזכיר הוא שכאשר מדובר על שינוי במעטפת הבית כמו שינוי הגודל של החלונות, בנייה של מרפסת, הוספה של חדר ועוד, כל אלה מצריכים תכנון שיעשה באמצעות אדריכל בלבד. מנגד, כאשר מדובר על שינויים פנימיים, כמו שבירה של קיר, תכנון של ריהוט, בחירה של צבעים, בחירה של חומרי בנייה, אז אפשר בהחלט להיעזר במעצב פנים.

מה כדאי לבדוק לפני שבוחרים משרד אדריכלות ועיצוב פנים?

להלן הדברים שכדאי לבדוק:

-המלצות ותיק עבודות – רצוי לדבר עם לקוחות קודמים של המשרד. כמו כן, מומלץ גם לבקש המלצות על משרד מומלץ מחברים ובני משפחה. רצוי גם לבקש מהמשרד לראות תיק עבודות אינטרנטי. כך יהיה אפשר להתרשם מעבודות המשרד עוד לפני שיוצאים לפגישה ראשונית.

-מחקר ברשת – כל משרד אדריכלות ועיצוב פנים שמכבד את עצמו, בוודאי צריך להיות לו אתר אינטרנט שבו יופיעו תחומי ההתמחות שלו וכמו כן עבודות בולטות שהוא ביצע. מומלץ גם לערוך תחקיר קצר ולחפש פרסומים וכתבות על המשרד באינטרנט. כך יהיה אפשר לקבל תמונה רחבה על המשרד ולהכיר אותו קצת יותר טוב וכמובן בהמשך לקבל החלטה שלמה לגביו.

-פגישת היכרות – אחרי שהשלמתם בהצלחה את שלב ההמלצות והמחקר, מומלץ להגיע לפגישה ראשונית או פגישת היכרות. חשוב להגיע מוכנים לפגישה הזו. כלומר, עם רשימה של רעיונות או אפילו דוגמאות לפרויקטים שאהבתם ותרצו ליישם.

כמה מילים לסיכום…

אין ספק שכאשר מדובר על משרד אדריכלות ועיצוב פנים, מדובר על בחירה באנשי מקצוע שאתם ממנים על הגשמת החולם שלכם. על כן, מומלץ שתבדקו שאנשי המקצוע שיושבים מולכם, אכן מתעניינים ומקשיבים לכם וכמובן גם מעלים רעיונות ונותנים לכם ביקורת בונה ולא הורסת.